Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną.

Więcej…

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Więcej…

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

do właścicieli i zarządców budynków

w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2018/2019

Więcej…

List Joachima Brudzińskiego

List Joachima Brudzińskiego

List

Życzenia

Życzenia

Więcej…

Pomoc dzieciom poległych strażaków z Białegostoku

pomoc

Darłówko – samochód dostawczy w kanale portowym

Informacja o zdarzeniu wpłynęła 04 stycznia 2018 roku, o godz. 08:42. Wynikało z niej, że samochód dostawczy Mercedes Sprinter wjechał do kanału portowego. Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano mężczyznę, który o własnych siłach opuścił pojazd i dopłynął do nabrzeża, gdzie został podjęty przez ratowników SAR. Po udzieleniu przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po zlokalizowaniu pojazdu, został on przeszukany przez płetwonurków w celu wykluczenia udziału w zdarzeniu innych osób i wydobyty na brzeg. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Wodno Nurkowa z JRG Ustka.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie