Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Konkurs kalendarzowy 2018

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie odwiedzili szkoły podstawowe oraz gimnazja w powiecie sławieńskim. Wizyty były doskonałą okazją do przekazania kalendarzy pożarniczych na rok 2018. W trakcie spotkań strażacy zachęcali dzieci oraz młodzież szkolną do udziału konkursach organizowanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygadiera Leszka Suskiego.

Celem akcji było: popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwościach ochrony przed nimi, zapoznanie z szeroko rozumianą profilaktyką i zasadami zapobiegania pożarom.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie