Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Postomino – rozszczelnienie instalacji gazowej

23 listopada br., o godzinie 06:26 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o rozszczelnieniu instalacji gazowej w zakładzie produkcyjnym, w miejscowości Postomino.

Do zdarzenia zadysponowano 10 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego z JRG nr 2 w Koszalinie.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu stwierdzono ulatnianie się gazu propan-butan z zaworu w rozdzielni przyległej do budynku produkcyjnego. Wstrzymano produkcję w zakładzie. Podczas działań przeprowadzono ewakuację pracowników zakładu (55 osób). Podczas zdarzenia nikt nie został ranny.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie