Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Pożar budynku gospodarczego w Janiewicach, gm. Sławno

12 listopada br., o godzinie 01:29 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze  budynku gospodarczego w miejscowości Janiewice, gm. Sławno.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej pożarem objęty był cały obiekt, zagrożony był budynek mieszkalny.

W wyniku pożaru spaleniu uległo: budynek gospodarczy oraz znajdujący się w nim samochód, motocykl, sprzęt gospodarczy, opał. Straty wyceniono na kwotę ok. 70 tys. złotych. Uratowano mienie wartości ok. 300 tys. złotych – budynek mieszkalny. W działaniach udział brało 10 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi policja.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie