Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Pożar kutra rybackiego

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło 05 listopada br., o godzinie 17:33. W odległości 10 mil od Portu w Darłowie wybuchł pożar na jednym z kutrów rybackich. Załoga na pełnym morzu została bezpiecznie ewakuowana przez będącą w pobliżu inną jednostkę. Płonący kuter został zholowany do nabrzeża, gdzie podjęte zostały działania gaśnicze.

W wyniku pożaru spaleniu uległo: część maszynowni oraz pokładu. Straty wyceniono na kwotę ok. 120 tys. złotych. Uratowano mienie wartości ok. 400 tys. złotych. W wyniku pożaru nikt nie został ranny. W działaniach udział brały 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Posterunku w Darłowie. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania zdarzenia prowadzi policja.

st. kpt. Piotr Słupski

  

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie