Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Pożar budynku gospodarczego w Chudaczewie

31 października br., o godzinie 17:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze  budynku gospodarzcego – obory w miejscowości Chudaczewo, gm. Postomino.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, pożarem objęty był dach obiektu na całej jego powierzchni.

W wyniku pożaru spaleniu uległo: obiekt gospodarczy wraz z opałem i słomą znajdująca się wewnątrz. Straty wyceniono na kwotę ok. 100 tys. złotych. Uratowano mienie wartości ok. 200 tys. złotych – budynek mieszkalny. W wyniku pożaru nikt nie został ranny.

W działaniach udział brało 10 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi policja.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie