Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Groźny pożar w Darłowie

15 września br., o godzinie 01:06 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w Darłowie, na ul. Portowej. Do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu pożarem objęte było całe mieszkanie w budynku socjalnym, wielorodzinnym. Przed przybyciem straży pożarnej 20 osób samodzielnie opuściło obiekt. Równocześnie z działaniami gaśniczymi przeprowadzono ewakuację jeszcze 4 osób.

W wyniku pożaru 1 osoba zginęła – mężczyzna 76 lat (potwierdzenie, że przyczyną zgonu był pożar nastąpi po przeprowadzeniu sekcji zwłok ) i 1 została ranna – mężczyzna 63 lata, który przytomny został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na obserwację. Osoby ewakuowane zostały przewiezione do budynku przy boisku sportowym. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi Policja.

st. kpt. Piotr Słupski


Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie