Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie Mistrzami Województwa Zachodniopomorskiego w Sporcie Pożarniczym

W dniach 13 - 14 maja 2017 roku, na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku oraz Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Bornem Sulinowie, przeprowadzono XIV Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach udział wzięło 20 reprezentacji z komend powiatowych i miejskich. Mistrzostwa rozgrywane były w konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód – 100 m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4 x 100 m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenia bojowe. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników okazało się, że strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie zostali Mistrzami Województwa.

Skład reprezentacji: Mariusz Dembowy, Przemysław Korolczuk, Tomasz Reński, Piotr Pakos, Mateusz Sydoruk, Damian Sobczyk, Mirosław Stermach, Bartosz Hadryś, Rafał Bartkiewicz, Rafał Ćwik, Piotr Słupski - kierownik drużyny.

Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. Jest to jeden z elementów wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie