Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

„ Bezpieczne wakacje ” - „ Bezpieczny wypoczynek nad wodą ”.

02 czerwca br.,  o godz. 11.00, w awanporcie w Darłowie zainaugurowana została kolejna edycja akcji „ Bezpieczne wakacje ” - „ Bezpieczny wypoczynek nad wodą ”.

Wakacje to czas zabawy i wypoczynku na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

W akcji udział wzięli: strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, ratownicy - Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, Brzegowej Stacji Ratowniczej, Policja oraz Straż Graniczna. Adresowana była do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podczas akcji omawiane były zagrożenia z jakimi można się zetknąć podczas wypoczynku letniego. Przedstawiono również zasady udzielania pierwszej pomocy.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu. W spotkaniu uczestniczyło 350 osób.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie