Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Nowy sprzęt dla strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, informuje, że z dniem 19 czerwca br. jednostka wzbogaciła się o zestaw sprzętu, tj. pralnicę oraz suszarkę firmy Electrolux, z przeznaczeniem do prania, dezynfekcji, impregnacji oraz suszenia strażackich ubrań specjalnych.

Zakup sprzętu o wartości niespełna 53 tys. zł., został zrealizowany przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie ze środków przeznaczonych na finansowanie zadań związanych profilaktyką działań zapobiegających wzrastającej zapadalności na choroby nowotworowe i inne schorzenia strażaków zawodowych i ochotników pod nazwą ,,NIE DLA RAKA (ZDROWY RATOWNIK)”.

Sprzęt niezmiernie ważny i potrzebny, mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort pracy strażaka. Warto nadmienić, iż strażacy są znacznie bardziej narażeni na raka, ponieważ są narażeni na substancje toksyczne częściej niż ktokolwiek inny. Pomimo tego, że jest to dobrze znany temat, strażacy są nadal tak samo narażeni na toksyczne substancje, jak w przeszłości z powodu niewłaściwego odkażania sprzętu. Każdego dnia podejmują ryzyko, często ze śmiertelnymi konsekwencjami.

Pralka oraz suszarka może w sposób bardzo skuteczny prać, dezynfekować, impregnować i suszyć dwa komplety ubrań specjalnych. Dotychczas w ramach współpracy ubrania prane były w Komendzie Miejskiej PSP w Koszalinie, dysponująca już wcześniej podobnym sprzętem.

W przyszłości Komenda Powiatowa PSP w Sławnie liczy na współpracę z samorządami powiatu sławieńskiego w zakresie możliwości okresowego prania  i konserwacji ubrań specjalnych będących także na wyposażeniu jednostek OSP.

kpt. Damian Tomczyk

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie