Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Wypadek drogowy na DK 6 Bobrowice

W dniu 30 stycznia 2020 r. o godzinie 15:23 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej w miejscowości Bobrowice.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek trzech samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało łącznie 6 osób, którym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, następnie osoby zostały przekazane przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołom Ratownictwa Medycznego. Jedna osoba  po przebadaniu z ogólnymi obrażeniami została przetransportowana przez ZRM do szpitala.

W działaniach udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, 1 zastęp OSP z Bobrowic, 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja, która ustala przyczynę powstania zdarzenia.

kpt. Damian Tomczyk

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie