Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Wypadek drogowy na DW 205 Darłowo-Krupy

W dniu 14 stycznia br., o godzinie 06:52 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 205 między Darłowem a Krupami.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono samochód osobowy znajdujący się poza pasem ruchu drogowego w rowie. Pojazdem podróżowały 2 kobiety, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy następnie  poszkodowane  zostały przekazane przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołom Ratownictwa Medycznego. Kobiety po przebadaniu z ogólnymi obrażeniami zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala.

W działaniach udział brały 2 zastępy z Posterunku Państwowej Straży Pożarnej w Darłowie 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja, która ustala przyczynę powstania zdarzenia.

kpt. Damian Tomczyk

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie