Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

ZAJĘCIA EDUKACYJNE „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

24 października br., strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie uczestniczyli w spotkaniu ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia przeprowadzono w Sławnie oraz w Darłowie podczas , których przedstawiono między innymi założenia kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” dotyczącej pożarów w budynkach mieszkalnych oraz właściwej eksploatacji i konserwacji instalacji elektrycznej, przewodów kominowych, wentylacyjnych i źródeł ciepła.

W trakcie spotkania omówiono zagrożenia związane z pożarami w budynkach mieszkalnych. Szeroko omówiono przyczyny, jakie sprzyjają powstawaniu tlenku węgla i jakie niesie on zagrożenia dla zdrowia i życia. Szczególną uwagę poświęcono czujnikom dymu i tlenku węgla, które w większości sytuacji stanowią jedyne źródło ostrzegania domowników przed pożarem i czadem. Na koniec spotkania wszystkim słuchaczom zostały rozdane ulotki profilaktyczno- edukacyjne.

kpt. Damian Tomczyk

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie