Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Warszkowo – pożar budynku mieszkalnego

21 lipca br., o godzinie 20 : 28 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Warszkowo gmina Sławno.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono wydobywający się dym z okien oraz z poddasza. Równocześnie z działaniami gaśniczymi, przeszukiwano pomieszczenia.
W wyniku pożaru dwie osoby zostały ranne kobieta i mężczyzna, natomiast spaleniu lub zniszczeniu uległo: pomieszczenie łazienki, pralka, instalacja elektryczna w mieszkaniu, okopcone ściany i wyposażenie w całym mieszkaniu. Nikt nie został poszkodowany.

W działaniach udział brało 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi policja.

kpt. Damian Tomczyk

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie