Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Sławno – pożar budynku mieszkalnego

18 stycznia 2019 roku, o godzinie 08 : 50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Sławnie, na ul. Gdańskiej. Do zdarzenia zadysponowanych zostało 13 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej pożarem objęte było mieszkanie na poddaszu, w budynku wielorodzinnym. W oknie jednego z pomieszczeń widoczna była kobieta z dziećmi. Ze względu na zabudowę niemożliwe było użycie podnośnika hydraulicznego w celu ewakuacji osób. Strażacy pod osłoną prądów wody ewakuowali po klatce schodowej 5 osób (2 osoby dorosłe, 3 dzieci).

W wyniku pożaru 6 osób zostało poszkodowanych (w tym 3 dzieci). Spaleniu uległo mieszkanie na poddaszu wraz z wyposażeniem. Straty wyceniono na kwotę ok. 150 tys. złotych. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi policja.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie