Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Żukowo, gm. Sławno - pożar budynku mieszkalnego

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło 17 stycznia 2019 roku, o godzinie 06:53. Do zdarzenia zadysponowano 14 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej pożarem objęta była połowa budynku ( bliźniak ) – parter i poddasze. Strażacy ewakuowali z palącej się części obiektu 2 osoby. Osobom tym udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc, a z chwilą przybycia na miejsce Zespołów Ratownictwa Medycznego zostali przekazani ratownikom.

W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: połowa budynku wraz z wyposażeniem oraz częściowo konstrukcja dachu wraz z pokryciem drugiej części obiektu. Straty wyceniono na kwotę 230 tys. złotych. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi policja.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie