Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Dwa groźne pożary w Darłowie

01 stycznia br., o godzinie 06 : 11 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Darłowie, przy ul. F. Chopina. Do zdarzenia zadysponowanych zostało 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar drewnianego garażu przylegającego do budynku mieszkalnego, ogień przedostawał się na konstrukcję dachu budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo: część garażowa budynku, częściowo zadaszenie budynku mieszkalnego. Straty wyceniono na kwotę 60 tys. złotych. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi policja.

Również 01 stycznia po godzinie 8, doszło do kolejnego pożaru. Tym razem paliła się instalacja elektryczna w Ośrodku Wypoczynkowym w Darłówku, przy ul. J. Muchy. Po przybyciu na miejsce zdarzenie okazało się, że pożar powstał w wyniku zapalenia się agregatu chłodniczego. Z budynku ewakuowano 46 osób – wszystkie osoby wypoczywające w ośrodku ( 41 osób ) oraz pracowników ( 5 osób ). Jedna osoba ( pracownik ) została podtruta gazami pożarowymi – przytomna została przewieziona do szpitala na obserwację. W działaniach udział brało 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie