Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Darłowo – rozpylenie niezidentyfikowanej substancji w Zespole Szkół Morskich

09 listopada 2018 r.., o godz. 11 : 15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o rozpyleniu niezidentyfikowanej substancji w Zespole Szkół Morskich w Darłowie.

Przed przybyciem zastępów straży pożarnej dyrekcja szkoły przeprowadziła ewakuację 415 osób. Jedna z uczennic była nieprzytomna. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków odzyskała świadomość. Szkoła została przeszukana kilka razy. Nie znaleziono śladów wylania ciekłej substancji lub substancji o stanie stałym. Prawdopodobnie więc została ona rozpylona aerozolem. Łącznie do szpitala, na obserwację, zabrano pięć osób. Dochodzenie w sprawie ustalenia sprawców zdarzenia prowadzi policja.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie