Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Sławno, ul. Polanowska - groźny wypadek cysterny z gazem

19 lipca br., o godzinie 06 : 58 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sławnie otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów, w tym cysterny przewożącej gaz. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono leżące w rowie samochody: ciężarowy – cysterna z gazem skroplonym propan oraz osobowy w odległości ok. 20 metrów.

Działania ratownicze polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ciągłym monitorowaniu przy pomocy przyrządów możliwości występowania w powietrzu gazu propan, całkowitym zamknięciu jezdni, ustaleniu strefy niebezpiecznej, ewakuacji ze strefy niebezpiecznej mieszkańców, ułożeniu wokół cysterny warstwy izolującej z piany ciężkiej. W wyniku zdarzenia nie doszło do rozszczelnienie cysterny. Nikt nie został ranny. Przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia była nadmierna prędkość samochodu ciężarowego.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie