Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie obronili tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w Sporcie Pożarniczym

W dniach 14 - 15 czerwca 2018 roku, na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku oraz Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Bornem Sulinowie, przeprowadzono XV Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach udział wzięło 21 reprezentacji. Mistrzostwa rozgrywane były w konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód – 100 m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4 x 100 m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenia bojowe. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników okazało się, że strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie ponownie zostali Mistrzami Województwa.
Klasyfikacja

1. KP PSP Sławno
2. KM PSP Koszalin
3. KP PSP Pyrzyce

Skład reprezentacji: Piotr Słupski - kierownik/ trener, Mirosław Stermach, Mariusz Dembowy, Piotr Pakos, Dawid Kozdra, Bartosz Hadryś, Damian Sobczyk, Piotr Kozdra, Tomasz Reński, Przemysław Korolczuk, Rafał Bartkiewicz.

Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. Jest to jeden z elementów wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie