Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu

19 maja 2018 roku w Myśliborzu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

Uroczystości rozpoczęły się przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu poświęceniem i odsłonięciem figury św. Floriana. Następnie w Kolegiacie Myśliborskiej pw. Św. Jana Chrzciciela odprawiona została msza święta.

Po zakończonej mszy na Rynku im. Jana Pawła II odbył się uroczysty apel z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka, w trakcie którego przekazano sztandar Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu. Poświęcenia sztandaru dokonał jego ekscelencja ksiądz abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko – Kamieński w asyście ks. bryg. Ryszarda Szczygła. Następnie minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przekazał sztandar komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu. Po przekazaniu sztandaru obyło się wręczenie najbardziej zasłużonym strażakom odznaczeń Państwowych oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

W uroczystości wzięli udział: minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, sekretarz stanu w MSWiA Krzysztof Kozłowski, poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Hoc, posłowie na sejm RP: Leszek Dobrzyński, Michał Jach, Artur Szałabawka,  Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, zachodniopomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Staśkiewicz, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, przedstawiciele służb współpracujących oraz władz lokalnych. Uroczystość uświetniły: orkiestra Wojska Polskiego, zachodniopomorska kompania honorowa PSP i OSP oraz poczty sztandarowe jednostek PSP i OSP.

Z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka oraz nadania sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Myśliborzu Poczta Polska wydała okolicznościowy arkusz znaczka, kartkę pocztową wraz ze stemplem, którym pieczętowano przesyłki w placówce pocztowej w Myśliborzu.

Po zakończeniu uroczystości rozpoczął się festyn dla mieszkańców miasta i okolic. Podczas festynu przygotowanych było szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci m.in.: wystawa patriotyczna związana z 100 rocznicą odzyskania niepodległości, przygotowana przez Szczeciński Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, wystawa Pożarnictwo na Kresach, przygotowana przez Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, warsztaty i pokazy robotyki dla dzieci, pokaz pojazdów i sprzętu strażackiego oraz zaprzyjaźnionych służb, występy zespołów artystycznych działających w Myśliborskim Ośrodku Kultury, a także strażacki tor przeszkód.


Opracowanie: KW PSP Szczecin / KP PSP Myślibórz

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie