Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Kłośnik – pożar zestawu spawalniczego

10 maja 2018 roku, o godzinie 07 : 20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze butli acetylenowej, w miejscowości Kłośnik, gm. Postomino. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu pożarem objęty był zestaw spawalniczy składający się z butli acetylenowej, tlenowej oraz osprzętu. Przed przybyciem straży pożarnej pracownicy samodzielnie opuścili obiekt. W wyniku pożaru spaleniu uległo: przewody zasilające do zestawu spawalniczego, butla acetylenowa z reduktorem, butla tlenowa z reduktorem, wózek spawalniczy, pomieszczenie warsztatowe. Nikt nie został ranny.

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie