Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Sławno - Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

11 marca 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Żukowie, gm. Sławno, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem  „ Młodzież zapobiega pożarom ”. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych miejscowych zagrożeń. Do eliminacji na szczeblu powiatowym zakwalifikowały się osoby, które w eliminacjach gminnych zajęły dwa pierwsze miejsca. Turniej przeprowadzono w trzech grupach wiekowych.
Poziom wiedzy wszystkich uczestników turnieju oceniono, jako bardzo wysoki. Zwycięzcy poszczególnych grup wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Sławnie, Starostwo Powiatowe w Sławnie oraz Komenda Powiatowa PSP w Sławnie. Honorowy Patronat nad turniejem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa – szkoła podstawowa kl. I ÷ VI
I miejsce Barbara Jastrzębska
II miejsce Norbert Stonoga
III miejsce Łukasz Piłat

II grupa wiekowa – szkoła podstawowa kl. VII ÷ VIII, gimnanzja kl. II ÷ III
I miejsce Klaudia Musiał
II miejsce Łukasz Krakowiak
III miejsce Karolina Bryda

III grupa wiekowa – szkoła ponadgimnazjalna
I miejsce Krzysztof Kloc
II miejsce Kamil Chruszcz
III miejsce Cezary Olszak

st. kpt. Piotr Słupski

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie