Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Kontynuacja działań PSP COVID-19

W dniach od 22 do 28 czerwca 2020r., funkcjonariusze KP PSP Sławno przeprowadzili kolejne  działania sanitarne wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19.
▪ strażacy  Posterunku PSP w Darłowie  wspólnie ze Strażą Graniczną przeprowadzili kontrole polegające na pomiarze temperatury ciała załodze statków przypływających do portu Darłowo, łącznie wpłynęły 3 jednostki pływające i przebadano 18 osób.  Podczas pomiarów nie stwierdzono podwyższonej temperatury wśród badanych.
▪ strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sławnie na bieżąco kontrolowali namiot  pneumatyczny pełniący  funkcję polowej izby przyjęć  przy Szpitalu Powiatowym w Sławnie.

kpt. Damian Tomczyk

Nowy sprzęt dla strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, informuje, że z dniem 19 czerwca br. jednostka wzbogaciła się o zestaw sprzętu, tj. pralnicę oraz suszarkę firmy Electrolux, z przeznaczeniem do prania, dezynfekcji, impregnacji oraz suszenia strażackich ubrań specjalnych.

Zakup sprzętu o wartości niespełna 53 tys. zł., został zrealizowany przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie ze środków przeznaczonych na finansowanie zadań związanych profilaktyką działań zapobiegających wzrastającej zapadalności na choroby nowotworowe i inne schorzenia strażaków zawodowych i ochotników pod nazwą ,,NIE DLA RAKA (ZDROWY RATOWNIK)”.

Sprzęt niezmiernie ważny i potrzebny, mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort pracy strażaka. Warto nadmienić, iż strażacy są znacznie bardziej narażeni na raka, ponieważ są narażeni na substancje toksyczne częściej niż ktokolwiek inny. Pomimo tego, że jest to dobrze znany temat, strażacy są nadal tak samo narażeni na toksyczne substancje, jak w przeszłości z powodu niewłaściwego odkażania sprzętu. Każdego dnia podejmują ryzyko, często ze śmiertelnymi konsekwencjami.

Pralka oraz suszarka może w sposób bardzo skuteczny prać, dezynfekować, impregnować i suszyć dwa komplety ubrań specjalnych. Dotychczas w ramach współpracy ubrania prane były w Komendzie Miejskiej PSP w Koszalinie, dysponująca już wcześniej podobnym sprzętem.

W przyszłości Komenda Powiatowa PSP w Sławnie liczy na współpracę z samorządami powiatu sławieńskiego w zakresie możliwości okresowego prania  i konserwacji ubrań specjalnych będących także na wyposażeniu jednostek OSP.

kpt. Damian Tomczyk

Wręczenie aktu mianowania na Zastępcę Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sławnie

W dniu 19 czerwca 2020 r., Komendant Powiatowy PSP w Sławnie mł. bryg. Paweł Faryno w obecności Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sławnie kpt. Damiana Tomczyka, wręczył akt mianowania dla mł. kpt. Piotra Grudnia na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sławnie.

Pan mł. kpt. Piotr Grudzień służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2004 r., jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz ukończył studia podyplomowe dla  strażaków zajmujących stanowiska oficerskie związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia na nowo zajmowanym stanowisku.

kpt. Damian Tomczyk

Kontynuacja działań PSP COVID-19

W dniach od 15 do 19 czerwca 2020r., funkcjonariusze KP PSP Sławno przeprowadzili kolejne  działania sanitarne wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19.
▪ strażacy  Posterunku PSP w Darłowie  wspólnie ze Strażą Graniczną przeprowadzili kontrole polegające na pomiarze temperatury ciała załodze statków przypływających do portu Darłowo, łącznie wpłynęło 5 jednostek pływających i przebadano 48 osób.  Podczas pomiarów nie stwierdzono podwyższonej temperatury wśród badanych.
▪ strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sławnie na bieżąco kontrolowali namiot  pneumatyczny pełniący  funkcję polowej izby przyjęć  przy Szpitalu Powiatowym w Sławnie.

kpt. Damian Tomczyk

Kontynuacja działań PSP COVID-19

W dniach od 08 do 12 czerwca 2020r., funkcjonariusze KP PSP Sławno przeprowadzili kolejne  działania sanitarne wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19.
▪ strażacy  Posterunku PSP w Darłowie  wspólnie ze Strażą Graniczną przeprowadzili kontrole polegające na pomiarze temperatury ciała załodze statków przypływających do portu Darłowo, łącznie wpłynęło 5 jednostek pływających i przebadano 46 osób.  Podczas pomiarów nie stwierdzono podwyższonej temperatury wśród badanych.
▪ strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sławnie na bieżąco kontrolowali namiot  pneumatyczny pełniący  funkcję polowej izby przyjęć  przy Szpitalu Powiatowym w Sławnie.

kpt. Damian Tomczyk

Kontynuacja działań PSP COVID-19

W dniach od 27 do 30 maja 2020r., funkcjonariusze KP PSP Sławno przeprowadzili kolejne  działania sanitarne wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19.

▪ strażacy  Posterunku PSP w Darłowie  wspólnie ze Strażą Graniczną przeprowadzili kontrole polegające na pomiarze temperatury ciała załodze statków przypływających do portu Darłowo, łącznie wpłynęły 3 jednostki pływające i przebadano 21 osób.  Podczas pomiarów nie stwierdzono podwyższonej temperatury wśród badanych.

kpt. Damian Tomczyk

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie