Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

w Sławnie

Działania PSP w Porcie Darłowo COVID-19

W dniu 30 marca br., w Porcie Darłowo przy nabrzeżu Szczecińskim przeprowadzono kolejną kontrolę sanitarną statku transportowego. Działania sanitarne wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19 polegały na pomiarze temperatury ciała załodze statku. W działaniach brali udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie Posterunku PSP Darłowo oraz Straż Graniczna.

kpt. Damian Tomczyk

Kolejne działania PSP w Porcie Darłowo COVID-19

W dniu 26 marca br., w Porcie Darłowo odbywała się kolejna kontrola sanitarna statku transportowego polegająca na pomiarze temperatury załodze oraz pilotowi. W działaniach brali udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie Posterunku PSP Darłowo oraz Straż Graniczna.

kpt. Damian Tomczyk

Pożar domu jednorodzinnego Darłowo ul. Chopina

25 marca  br.,  o godzinie 13:45dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Darłowo przy ul. Chopina.

Z chwilą przebycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono wydobywający się dym z pod poszycia dachowego.  Strażacy przystąpili do podawania środka gaśniczego w natarciu na palącą się konstrukcję dachową w celu lokalizacji źródła ognia. W momencie powstania pożaru w budynku przebywało 6 osób, które same się ewakuowały przed przybyciem jednostek straży pożarnej.

W działaniach brało udział łącznie 7 zastępów Państwowej, Ochotniczej oraz Wojskowej  Straży Pożarnej. 

kpt. Damian Tomczyk

Kolejne działania PSP w Porcie Darłowo wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19

W dniach 21 oraz 25 marca 2020r., w Porcie Darłowo odbywały się kontrole sanitarne statków transportowych polegające na pomiarze temperatury załodze oraz pilotowi statków transportowych, które przypłynęły do Portu w Darłowie w celu wyładunku kruszywa. W kontrolach brali udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie Posterunku PSP Darłowo oraz Straż Graniczna.

Strażacy podczas kontroli przy pomiarze temperatury wyposażeni są w kombinezon ochronny kategorii III (typ 3B /4B), okulary ochronne, maskę filtrującą typu FFP3 oraz rękawice  nitrylowe.

kpt. Damian Tomczyk

Działania Państwowej Straży Pożarnej wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19

W dniach 16-17 marca 2020r., w Porcie Darłowo odbywały się kontrole sanitarne statków transportowych polegające na pomiarze temperatury załodze oraz odebraniu wypełnionych kart lokalizacyjnych. W kontrolach brali udział funkcjonariusze Straży Pożarnej Posterunku PSP w Darłowie oraz Straży Granicznej.

Strażacy podczas kontroli przy pomiarze temperatury wyposażeni są w kombinezon ochronny kategorii III (typ 3B /4B), okulary ochronne, maskę filtrującą typu FFP3 oraz rękawice  nitrylowe.

kpt. Damian Tomczyk

Tragiczny wypadek na DK6 w okolicy Warszkowa

07 marca 2020 r., o godz. 21 : 38Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej 6 w okolicy miejscowości Warszkowo.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono uderzenie samochodu osobowego w przydrożne drzewo . Pojazdem podróżowały 3 osoby, w wyniku wypadku 1 osoba  zginęła ( kobieta) natomiast dwie pozostałe osoby poszkodowane z ciężkimi obrażeniami zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala.

W działaniach udział brały: 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej , 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja,która prowadzi czynności w celu ustalenia przyczyny powstania zdarzenia.

kpt. Damian Tomczyk

Jak zachowac sie w razie wypadku drogowegoJak zachowac sie podczas silnych wiatrow, intensywnych opadow oraz burzyStop pozarom trawLas i niebezpieczenstwa z nim zwiazaneNiebezpieczne zabawy na lodzieBezpieczenstwo nad wodamiCzad i ogien - obudz czujnoscEksploatacja przewodow kominowychMaterialy pirotechniczneKarty ratownicze w pojezdzie